ПЕТИЦИЈА ЗА ПРОМЕНА НА МАКЕДОНСКИОТ ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНИТЕ

Quoted post

Исчифутен

#13

2013-03-17 12:19

Дадов поддршка за петицијата, ама муабетот за соседните земји и нивните закони во споредба со нашите некако не е на место. Кога се забранил циркус со животни во некоја од земјиве во наша близина? Зар циркусот во Скопје само тука се појави и нема други локации за „турнеата“? Глупости. Масовна еутаназија кај нас? Тоа е баш нешто што едно време на огромен дел од граѓаните им се чинеше само како сон што никогаш нема да се исполни, а тоа беше така затоа што нападите од страна на бездомните кучиња се зголемуваа од месец во месец, а растеше и бројката на тие кучиња. Да посвојува не може секој, а бројот расте, а со него и нападите.

Replies


Gostin

#17 Re: ljubitel na zivotni

2013-03-17 16:54:37

#13: Исчифутен -

te molam ne zboruvaj gluposti...ne mi e jasno so baras na stranava koga ocigledno ne si za tuka...kako prvo ne mi zboruvaj za nekoja brojka sto raste od mesec vo mesec,ili ne zivees ovde ili si padnat od mars..kakvi napadi ne mi e jasno..kucijnata tolko se prestraseni od nas lugeto sto koga se  doblizuvame do niv te kruzat ne sakat nikakov kontakt so nas...zosto ne spomnas deka raste brojot na maltretiranja od strana na covekot vrz zivotnoto i od toa zradai negov licen kejf....kuceto e najverniot prijatel na covekot i zivotot si go dava za svojot gazda ako e vo ospasnot za razlika od nas lugeto....pred da napises nesto razmisli dali toa stvarno se slucuva

Solo

#25 Re:

2013-03-17 22:03:21

#13: Исчифутен -

Na pr. vo Hrvatska so zakon se zabraneti vakvi cirusi.


Gostin

#90 Re:

2013-05-21 19:31:39

#13: Исчифутен -

taka e, verojatno mora site da gi kasne kuce za da te razberat sto zboruvas