ПЕТИЦИЈА ЗА ПРОМЕНА НА МАКЕДОНСКИОТ ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНИТЕ

Quoted post


Gostin

#17 Re: ljubitel na zivotni

2013-03-17 16:54

#13: Исчифутен -

te molam ne zboruvaj gluposti...ne mi e jasno so baras na stranava koga ocigledno ne si za tuka...kako prvo ne mi zboruvaj za nekoja brojka sto raste od mesec vo mesec,ili ne zivees ovde ili si padnat od mars..kakvi napadi ne mi e jasno..kucijnata tolko se prestraseni od nas lugeto sto koga se  doblizuvame do niv te kruzat ne sakat nikakov kontakt so nas...zosto ne spomnas deka raste brojot na maltretiranja od strana na covekot vrz zivotnoto i od toa zradai negov licen kejf....kuceto e najverniot prijatel na covekot i zivotot si go dava za svojot gazda ako e vo ospasnot za razlika od nas lugeto....pred da napises nesto razmisli dali toa stvarno se slucuva

Replies

Исчифутен

#26 Re: Re: ljubitel na zivotni

2013-03-17 22:16:01

#17: - Re: ljubitel na zivotni

Во Велес имаше 3 напади од кучиња скитници во еден месец, од кои еден човек заврши да прележи во болница, во Кавадарци - поточно с.Ваташа исто имаше неколку напади, јас лично со еден другар и помогнав на една постара жена. Давам поддршка за петицијата и сум тука затоа што сакам да се реши проблемот без МАСОВНА ЕУТАНАЗИЈА, но сметам дека некои работи се претерани (како на пример МАСОВНАТА ЕУТАНАЗИЈА), а некои важни работи испуштени.
И да, кучето е најверниот пријател на човекот, ама кучето што било со тој човек долго време и доколку тој човек се грижел за него.