ДА СЕ УКИНЕ ЕКСТЕРНОТО ТЕСТИРАЊЕ ВО 2013


Gostin

/ #1375

2013-05-22 12:46

Како прво и прво,јас ве прашувам вас од министерството,како можи едно дете од 10 години да го памети целиот материјал,и филозов да е нема да може.Како второ на учениците им се кажуваат предмети и по еден ден ти е предмети не се истите,им кажуваат некој други и им велат дека не е сигурно.Кажете ми вие мене како учениците ке знаат кој предмет ќе го полаггат?Во некои училишта е и патрониот прзник и нема да учат два дена,но вас тоа воопшто не ве засега.Децата се под таков стрес што некои имаа и што плачат.Незнам каква метода имате вие,за да ги оценувате децата за цел материјал?Еден ученик се оценува според активноста на часот,пишувањето на домашно во целата учебна година.Вие со ова што го правите ем вие самите си наштетувате,ем децата кои не се криви страдаат заради вас,оти ова на никој паметен човек нема да му текни.Кој и да е тој што го измислил оваа очигледно немал ни грам памет.Крај на учебна година,на место учениците да се радуваат ти се под голем стрес.Јас не се согласувам со ова ако вие продолжите со оваа глупост тогаш правите да ги губите учениците.
ЕКСТЕРНО НЕМА ДА ИМА!