ДА СЕ УКИНЕ ЕКСТЕРНОТО ТЕСТИРАЊЕ ВО 2013

Quoted post


Gostin

#1638 Re: Re: Re:

2013-05-26 19:01

#1637: - Re: Re:

NISTO VEKE TOA NE VAZI SEGA NIE KAZUVAME A VIE KE SLUSATE < KAKVI PRIGOVORI NEMA PRIGOVORI KE BIDE KAKO STO KE ODLUCIME NIE VO VMRO

DA ZIVEE VMRO DA ZIVEE MAKEDONIJA

Replies


Gostin

#1639 Re: Re: Re: Re:

2013-05-26 19:18:48

#1638: - Re: Re: Re:

Со ова тестирање се опфатени 200 000 учениците  кои има дури и деца од 10 години кои се под стрес а тие незнаат сеуште ни партии па затоа да не се злоупотребуваат децата за политички пресметки па затоа добро да се испланира и реализира овој проект за доброто на децата.

dani

#1640 Re: Re: Re: Re:

2013-05-26 19:32:20

#1638: - Re: Re: Re: lele sto ce mi e milo em drago da propadnit eksternovo pa pance kralev od dzep da gi vraka na drzavata parite togas po sekoja cena ke  baram negov broj i ke mu zvonam seir da si cinam so nego,pa duri ke mu ja pustam da ja slusa - zali goro zali sestro i onaa solzi sami kapat prostimi

dani

#1641 Re: Re: Re: Re:

2013-05-26 19:41:01

#1638: - Re: Re: Re:

i onaa ja zaboraviv -ne placi milo lie ne zali

dani

#1642 Re: Re: Re: Re:

2013-05-26 19:46:07

#1638: - Re: Re: Re:

a i vmr-ovcite ako si fantaziraat deka nie se plasime od niv gadno se zaebale nikoj ne se plasi ni od grujo ni od kralev nitu od bilo koj vmrovec zosto tuka narodot e vlasta a ne kralev i vmro

антифашист

#1646 Како ќе кажете вие - така ќе биде !

2013-05-26 20:16:07

#1638: - Re: Re: Re:

Знам. Не се сомневам. Кој нема аргументи, тој вели - така ќе биде и готово. Ќе се укине учењето, ќе се укине читањето, ќе се укине праведното оценување според тоа колку кој научил и колку разбрал, туку според тоа кој е во ВМРО ДПМНЕ, а кој не. Ние ќе слушаме. секако. Инаку ќе не испоутепате. Вие и немате знаење, па од вас човек да очекува да се борите за подобрување на образованието. Само со остен како што сте научиле по овците и говедата по планина. Не може човек голорак против волк. Поготово не против чопори гладни и разјарени волци. Да живее Македонија без училишта и без пола македонски деца ! Да живее Македонија полна со масакрирани! А дали планирате и да ги зготвите и на ражен како арамиите да ги набодете тие омаразени деца, па да славите што сте наметнале страховлада?

 


Gostin

#1647 Re: Re: Re: Re:

2013-05-26 20:19:07

#1638: - Re: Re: Re:

Shto e ova, politichki forum,ili mesto za obrazovanie?

Ako sakate politichki da ja terate rabotava, togash odite na drugo mesto!

Ovde se diskutira za pedagogija,metodika,obrazovanie, mislenje na uchenici, roditeli, nastavnici i profesori

i za toa koja e negativnoto i pozitivnoto od eksternoto otcenuvanje, treba ili ne?

Dajte ne ja meshajte politikata so obrazovanieto, TOA SE DECA!!

Grev e i sramota!!!